Rancangan Pengajaran Harian
Tarikh/Hari: 02/04/2012 / Selasa Masa: 9:15 – 9:30 pagi
Kelas: 4 Jaya Bil. Pelajar: 30 orang
M/Pel: Bahasa Melayu
Tajuk: Yang Baik Dijadikan Teladan
Objektif: Murid dapat menyatakan mana penyataan simpulan bahasa dari bahan yang dibaca.
Pengetahuan Sedia Ada:Murid pernah simpulan-simpulan bahasa yang mudah-mudah.
Konsep: Membaca dan memahami maksud simpulan bahasa
Bahan: Kad imbasan, kertas silangkata, senarai simpulan bahasa
Nilai: Mengetahui dan juga kesedaran tentang ungkapan-ungkapan yang selalu
digunakan dalam masyarakat umum.
Kemahiran: F.U 3.3 Menyampaikan maklumat dalam aktiviti yang terancang
F.S 5.2 Membaca kuat prosa dengan sebutan dan intonasi yang betul dan memahami
perkataan yang dibaca
Langkah/Masa
|
Isi Pelajaran
|
Aktiviti Pengajaran Pembelajaran
|
Catatan
| |
Aktiviti Guru
|
Aktiviti Murid
| |||
Set Induksi
5 min
|
Bersoal jawab tentang simpulan bahasa yang ditanya secara lisan
|
Guru bertanyakan makna perkataan “Ada Hati” kepada murid secara lisan
|
Murid menjawab soalan yang ditanya
|
Bersoal jawab
|
Perkembangan
(Langkah 1)
8 min
|
Membaca secara kelas
|
Guru menerangkan maksud yang difikirkan perlu
|
Murid dibekalkan senarai simpulan bahasa seperti yang diarahkan
|
Murid membaca senarai simpulan bahasa
|
(Langkah 2)
7 min
|
Mengenal pasti simpulan bahasa yang diberikan
|
Guru menunjukkan kad imbasan kepada murid
|
Murid menjawab dengan berpandukan helaian kertas yang diberi
|
Membaca secara kelas
|
(Langkah 3)
5 min
|
Mencari simpulan bahasa yang tersembunyi
|
Guru memberi kertas silangkata
|
Murid dikehendaki mencari penyataan-penyataan yang diberi
|
Kertas silangkata
|
Langkah/Masa
|
Isi Pelajaran
|
Aktiviti Pengajaran Pembelajaran
|
Catatan
| |
Aktiviti Guru
|
Aktiviti Murid
| |||
Penutup
|
Kuiz diberikan
|
Guru memberi makna penyataan
|
Murid memberikan simpulan bahasa yang difikirkan sama dengan makna yang disebut oleh guru
|
Helaian simpulan bahasa
|
No comments:
Post a Comment